Mit tegyél ha LinkedIn fiókodat korlátozták

A LinkedIn fiókod korlátozták?


Ijesztő lehet, ha kizárnak a LinkedIn fiókodból. Különösen akkor, ha fő csatornaként használod a lead generálásra, toborzásra vagy személyes márkaépítésre.

Először is, ne ess pánikba. A LinkedIn számos okból korlátozhatja a fiókokat, és (az esetek többségében) ez csak átmeneti.

Ebben a cikkben kitérünk mindarra, amit tennie kell ahhoz, hogy visszakapd fiókod, valamint arra, hogy mit tehetsz annak érdekében, hogy a LinkedIn a jövőben ne jelölje meg újra a fiókod.

Milyen típusú LinkedIn-korlátozások léteznek?


A LinkedIn-korlátozásoknak három típusa létezik. Attól függően, hogy milyen típusú korlátozást kaptál, a fiókod visszaszerzéséhez szükséges lépések kicsit másképp néznek ki.

Az alábbiakban ismertetjük, hogyan néznek ki:

Ideiglenes korlátozás:

Az ideiglenes korlátozás a LinkedIn-en néhány órától akár egy teljes hétig is tarthat. A pontos időtartam attól függ, hogy a fiókját hányszor jelölték meg a múltban.


Személyazonossági korlátozás:

Az identitáskorlátozásra akkor kerül sor, amikor a LinkedIn úgy gondolja, hogy Ön olyannak adja ki magát, aki nem is Ön. Ennek a korlátozásnak a leküzdéséhez igazolnia kell magát.


Állandó korlátozás:

Az állandó korlátozás visszafordíthatatlan, azonban viszonylag ritka. Az állandó korlátozások azoknak vannak fenntartva, akik spameket küldenek, megsértik a tartalmi irányelveket, vagy akik továbbra is a határokat feszegetik a cselekvési korlátokkal.

5-reasons-your-account-might-be-restricted.png

3 ok, amiért LinkedIn fiókod korlátozhatják:


Miért van korlátozva a LinkedIn-fiókom?


Tehát a fiókodat korlátozták. Valószínűleg bejelentkeztél, hogy ellenőrizd az üzeneteidet, és bumm, megjelenik a hírhedt „fiókodat korlátozták” felugró ablak.

Ha most látod először ezt az üzenetet, nem kell aggódnod. Még mindig visszakaphatod a fiókodat - a LinkedIn valószínűleg elővigyázatosságból korlátozta a fiókodat.

Néhány gyakori ok, amiért a LinkedIn korlátozhatta a fiókod, a következő:

Túl sok kapcsolati kérést küldtél
Alacsony kapcsolatelfogadási arány
Bizonytalan LinkedIn automatizálási eszközt használsz
Spammelő/nem megfelelő tevékenység érkezik a fiókodból
Ezek mindegyikébe egy kicsit mélyebben belemerülünk, hogy a jövőben elkerülhesse a korlátozásokat.

1. Túl sok kapcsolati kérés
A LinkedIn-fiók túl gyors növekedése a fiókkorlátozás leggyakoribb oka. Ez különösen akkor igaz, ha új vagy újjáélesztett LinkedIn-fiókot használsz.

Gondolj úgy a LinkedIn-fiókodra, mintha egy e-mail postafiók lenne. Egy nagy e-mail kampány elindítása előtt a legtöbb marketinges „bemelegíti” a postaládáját. Ugyanez elmondható a LinkedIn-fiókjáról is. Mielőtt kampányt indít, lassan növelje a küldött kapcsolati kérések számát.

Még ha a fiókod nem is nettó, akkor is bajba kerülhet a fiókod, ha átlépted a LinkedIn heti limitjét. Ez a limit az előfizetési és aktivitási szintedtől függően heti 100-200 kapcsolatfelvételi kérelem között van.

2. Alacsony elfogadási arány
Az alacsony elfogadási arány általában a túl sok kapcsolati kérés elküldéséhez kapcsolódik. Ez azonban az üzeneteiddel és azok relevanciájával is összefügghet.

Amikor a profilod még csak növekszik (500 kapcsolat alatt), a legjobb, ha olyan emberekkel lépsz kapcsolatba, akik vagy ugyanabban az iparágban dolgoznak, mint te, vagy 2. fokú kapcsolatokkal. Az ilyen típusú „meleg” közönséggel jellemzően nagyobb elfogadási arányt fogsz látni.

Ha őszinték akarunk lenni, az alacsony elfogadási arány nem gyakori ok, amiért a LinkedIn korlátozza a fiókokat. Hacsak nem vagy meggondolatlan a kapcsolati kéréseiddel, az alacsony elfogadási arány nem fog téged forró vízbe mártani.

Utáljuk kimondani, de lehet, hogy az üzeneteid nem jók. Szerencsére hosszasan írtunk a vonzó kapcsolati kérések és a nyomon követési üzenetek elkészítéséről.

3. Alacsony biztonságú automatizálási eszközök
A LinkedIn sosem játszott jól másokkal. Bár kínálnak integrációkat más eszközökkel, ezek csak a legmagasabb szintű prémium fiókokhoz járnak (és az integrációk még mindig korlátozottak).

Ezzel együtt egy harmadik féltől származó eszköz használata nem feltétlenül jelent kockázatot. Íme néhány dolog, amit javasolunk átgondolni:

Felejsd el a Chrome-bővítményeket: Kerüld a Chrome-bővítményként futó automatizálási eszközöket. Ezek az eszközök a böngésző gyorsítótárára támaszkodnak, így a LinkedIn könnyen felismeri őket.
Dedikált IP-címet szeretne: Keress olyan eszközt, amely dedikált országalapú IP-címet biztosít a legközelebbi helyről. Egyes eszközök (például a We-Connect!) még azt is lehetővé teszik, hogy saját IP-címet hozzon magával.
A véletlenszerűség a barátod: Minden automatizálási eszköznek véletlenszerűvé kell tennie a viselkedését.

Ügyelj arra, hogy olyan eszközt válassz, amely az emberi viselkedést utánozza.

Maradj felhőalapú: Válassz a felhőalapú automatizálási eszközöket az asztali alkalmazások helyett. A felhőalapú megoldások jobb biztonsági funkciókat kínálnak, és kevésbé valószínű, hogy a LinkedIn biztonsági protokolljai megjelölik őket.